Over de Zonnebloemauto
De Zonnebloemauto is een initiatief van de Zonnebloem en bedoeld om iedereen die een rolstoel of scootmobiel gebruikt, zo onafhankelijk mogelijk vervoer te bieden. Je kan de rolstoelauto huren en zelf rijden of je partner, een vriend of familielid de auto laten besturen. Ook kan je je laten rijden door een vrijwilliger. Omdat je de auto zelf kan (laten) besturen, hoef je niet te wachten op een taxi of ander soort vervoer. Je kan 2 type auto’s huren: de Volkswagen Caddy en de Fiat Doblo/Opel Combo.
Je huurt de Zonnebloemauto voor € 45,- per dag. De eerste keer schaf je eenmalig een autopas voor € 10,- aan. Deze heb je nodig om de auto te reserveren. Per huurdag zijn de eerste 100 kilometer inbegrepen. Als je meer dan 100 kilometer per dag rijdt, betaal je €0,20 per extra kilometer.
Brandstofkosten zijn voor eigen rekening. Je krijgt de Zonnebloemauto altijd volgetankt mee en levert hem ook weer volgetankt in. De elektrische auto’s zijn hierop een uitzondering: deze krijg je met een volle accu mee, maar hoef je niet vol af te leveren. Met de gratis laadpas van Vattenfall laad je tijdens je huurdag de auto kosteloos op.
Alle Zonnebloemauto’s zijn WA-Casco verzekerd en een ongevallen-inzittende verzekering is bij de prijs inbegrepen. Het eigen risico is € 350,- en dit is af te kopen voor € 10,- per dag.
De Zonnebloemauto is aangepast door Welzorg Auto op Maat en te huur via vestigingen van Welzorg en de Louwman Group op 50 locaties in Nederland, zoek de locatie bij jou in de buurt.